سیستم مدیریت هوشمند ساختمان

با توجه به پیشرفت چشمگیر تکنولوژی استفاده از سیستم مدیریت هوشمند ساختمان bms در زندگی روزمره و به خصوص در مدیریت مجتمع‌های مسکونی بسیار رواج پیدا کرده است.
شرکت حفاظتی مراقبتی آریا دژ با سابقه‌ی بیش از ۱۰ سال فعالیت در زمینه‌ی ارائه‌ی سیستم مدیریت هوشمند ساختمان BMS در کرج و تهران، به عنوان بهترین مرکز در این حوزه شناخته شده است. ما در این موسسه با تیم مجربی از متخصصان و مهندسان حرفه‌ای در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهیم تا با بهره‌گیری از جدیدترین تکنولوژی‌ها و روش‌ها، امکانات هوشمندی را در ساختمان شما فراهم کنند.

چرا باید از سیستم مدیریت ساختمان BMS استفاده کنید؟

تیک سبز ساختمان ها انرژی زیادی را مصرف می کنند و سیستم مدیریت ساختمان (BMS) به شما کمک می کند، تا این مصرف انرژی را کاهش دهید و به حداقل برسانید.
تیک سبز در واقع، سیستم های مدیریت ساختمان در حال تبدیل شدن به یک استاندارد در سراسر جهان هستند و در سال 2025 در تمام ساختمان های تجاری اتحادیه اروپا اجباری خواهد بود.
تیک سبز بنابراین، صاحبان ساختمان ها و مدیران تأسیسات نیاز دارند تا سیستم های کنترلی را استفاده کنند، که به سرعت نصب و پیکربندی شود تا در کوتاه ترین زمان ممکن با این مقررات مطابقت کنند.

سیستم مدیریت هوشمند ساختمان

مزایای سیستم مدیریت هوشمند ساختمان

هوشمند سازی BMS ساختمان باعث استفاده بهینه از تجهیزات ساختمان شده و باعث افزایش طول عمر آنها خواهد شد. همچنین با جایگزینی کلید های چند کاره DLP و GANG می توان در قیمت خرید تجهیزات ساختمان نیز صرفه جویی نمود.

یکی دیگر از مزایای خانه هوشمند ( هوشمند سازی ساختمان BMS ) کمتر کردن چشمگیر سیم کشی برای افزایش تجهیزات برقی ساختمان است و در واقع باعث می شود در هزینه كابل كشی های آینده در ساختمان صرفه جویی گردد.

هوشمند سازی ساختمان بطور چشمگیری باعث کاهش هزینه های خدماتی ساختمان شده و همین امر باعث کاهش شارژ خدماتی ساختمان میگردد.دسترسی و کنترل راحت تجهیزات ساختمان با قابلیت گزارشگیری : سیستم هوشمند سازی BMS امکان گزارشگیری و کنترل تمامی تجهیزات ساختمان را توسط کامپیوتر ، موبایل ، اینترنت و … فراهم می کند و در واقع می توان از هر جای دنیا وسایل را کنترل نمود.

با استفاده از سیستم BMS، تسهیلات شما به سادگی مدیریت می شود و شما قادر خواهید بود، تا به هر منطقه از عملیات ساختمان خود دسترسی و کنترل داشته باشید. علاوه بر این، bms به ساختمان شما کمک می کند تا با استفاده از برنامه ریزی و کنترل های خودکار، به صورت مقرون به صرفه تر عمل کند.

از طریق ارائه کنترل گرهای مقرون به صرفه، BMS از هزینه های اضافی جلوگیری می کند و در عین حال از محافظت از وسایل با ارزش شما نیز مراقبت می کند.

سیستم مدیریت هوشمند ساختمان
سیستم مدیریت هوشمند BMS ساختمان به شما امکانات زیر را می دهد:

1- کاهش هزینه ها
هزینه‌های تعمیر و نگهداری و آب و برق در ساختمان‌ها می‌تواند بسیار بالا باشد. اما با استفاده از سیستم‌های مدیریت انرژی ساختمان، شما می‌توانید در این دو هزینه صرفه جویی کنید. این سیستم‌ها عملکرد زیرساخت ساختمان را اندازه‌گیری کرده و در صورت تشخیص هرگونه مشکل، به شما اطلاع می‌دهند.

مثلاً، اگر یک ترکیدگی لوله شناسایی شود، سیستم می‌تواند به شما اعلام کند و به شما مدت زمان کافی برای رسیدگی به مشکل بدهد. در بدترین حالت، این سیستم می‌تواند با خراب شدن سیستم، آن را به طور خودکار خاموش کند. همچنین، شبکه‌ی حسگرهای موجود در سیستم مدیریت ساختمان قابلیت این را دارند به شما در صرفه جویی در هزینه‌ها کمک کند.

کاربرد سیستم مدیریت هوشمند ساختمان

2- باعث رضایت ساکنین ساختمان می شود :
با استفاده از سیستم مدیریت ساختمان BMS می‌توانید، به راحتی با تعمیرکاران ارتباط برقرار کنید و اعلان‌های خودکار دریافت کنید تا بتوانید هر چه سریعتر مشکلات را برطرف کنید.
به عنوان یک مدیر ساختمان، مسئولیت دارید که کیفیت هوای ساختمان را با دقت زیر نظر داشته باشید، تا از مشکلات سلامتی ساکنین جلوگیری کنید. در صورتی که سیستم مدیریت ساختمان BMS نداشته باشید، باید خودتان تجهیزات تست کنید و سیستم‌های HVAC را برای حفظ کیفیت هوا و تنظیم سطح CO2 بهینه، خریداری و تنظیم کنید.

3- کارهای اداری خسته کننده را ساده می کند:
با سیستم های مدیریت ساختمان BMS ، شما می توانید از کلیه امکانات اداری به طور آنلاین و از راه دور استفاده کنید. به این ترتیب، نیازی به ورود دستی داده ها نیست و اطلاعات در محیطی امن و دسترس پذیر قرار دارد.

برای مثال، با اضافه کردن ساکنان به سیستم کنترل دسترسی، شما می توانید از طریق سیستم خود مجوزها و دسترسی های ساکنان را به راحتی مدیریت کنید، بدون نیاز به ملاقات حضوری یا کارهای دستی. همچنین، با استفاده از سیستم های مدیریت ساختمان ابری، می توانید تمام فاکتورها و تراکنش های مالی را به صورت آنلاین و اتوماتیک ثبت کنید.

همچنین، با استفاده از سیستم های مدیریت ساختمان BMS ، شما می توانید از هر کجا که باشید، حتی اگر خارج از کشور باشید، به ساختمان خود دسترسی داشته باشید.

مزایای سیستم مدیریت هوشمند ساختمان

چگونه یک سیستم مدیریت هوشمند ساختمانBMS را سریع و با هزینه کمتر بازسازی یا راه اندازی کنیم؟

راه حل‌های پیشرو در سیستم مدیریت ساختمان، می‌توانند نسخه‌های قدیمی و گران قیمت باشند. که برای نیازهای ساختمان‌های بزرگ طراحی شده‌اند. اما این راه‌حل‌ها برای اکثر ساختمان‌ها مناسب نیستند و همچنین برای راه‌اندازی آن‌ها، نیاز به ارائه‌دهندگان خدمات گران قیمت است.

اما خوشبختانه در حال حاضر راه‌حل‌های جایگزینی مناسب وجود دارند. فناوری‌های جدید اینترنت اشیا (IoT) و ساختمان‌های هوشمند، امکانات جدیدی را برای مدیریت فنی ساختمان‌های کوچک و متوسط فراهم می‌کنند. این سیستم‌های ساختمان هوشمند جدید، اتصال سیستم‌های فنی مختلف یک ساختمان را ساده می‌کنند و راه‌حل‌های مدرن و مقرون به صرفه‌ای را ارائه می‌دهند.
در خدمات حفاظتی  مراقبتی آریا دژ ، ما یک راه‌حل مقرون به صرفه و آسان برای استقرار سیستم مدیریت ساختمان ارائه می‌دهیم، که با پروتکل‌های مختلفی مانند LoRa، RF و Modbus RTU ارتباط برقرار می‌کند.

راه‌حل ما به شما امکان اتصال و ارتباط سریع با تمام تجهیزات یک ساختمان را می‌دهد، حتی تجهیزات قدیمی که قبلاً قابل اتصال به سیستم‌های مدیریتی نبودند. راه‌حل ما به شما اجازه می‌دهد تا محلی داده‌های تجهیزات قدیمی را تبدیل کنید و آن‌ها را از طریق رابط سیستم مدیریت ما کنترل کنید.

مزایای سیستم مدیریت هوشمند ساختمان

کاربرد سیستم مدیریت هوشمند ساختمان bms

1. دستگاه تهویه مطبوع
2. سیستم جمع آوری گرد و غبار
4. سیستم بخار
5. آب گرم و گرمایش مرکزی
6. آب سرد
7. سیستم آب پاش (برای ایمنی در برابر آتش)
8. سیستم نظارت بر برق

اهمیت سیستم مدیریت هوشمند ساختمان

قیمت سیستم مدیریت هوشمند ساختمان BMS

قیمت سیستم مدیریت هوشمند ساختمان، بر اساس امکانات، قابلیت‌ها و ابزارآلات مورد استفاده تعیین می‌شود. هر چند شرکت‌ها از روش‌های متفاوتی برای اجرای این دستگاه ها استفاده می‌کنند. که می‌تواند به کاهش یا افزایش قیمت سیستم BMS منجر شود.

هزینه‌هایی که باید در نظر گرفته شود شامل تجهیزات ارتباطی، پلتفرم‌های خانه هوشمند، سیستم‌های نرم‌افزار، پیکربندی و همچنین هزینه اجرت و دستمزد تکنسین‌ها است. با بهبود و بهینه‌سازی این عوامل، هزینه سیستم BMS قابل کاهش خواهد بود.

اهمیت سیستم مدیریت هوشمند ساختمان

مزایای استفاده از تجهیزات سیستم مدیریت هوشمند ساختمان

سوال ما از متخصصین این حوزه این است که با استفاده از این تجهیزات در صورت بروز یک رخداد یا سرقت چه اتفاقی رخ می دهد ؟

در پاسخ باید گفت ، با بررسی های انجام شده مشکل مشترک بین تمامی این سیستم ها نداشتن اتصال آن به یک سیستم با قابلیت عملیات پیشگیرانه یا مقابله در حوزه حفظ امنیت و مباره با سرقت در زمان  وقوع  آن می باشد.

که این موضوع با استفاده از سامانه هوشمند واکنش سریع پیشگیری از سرقت آریا دژ و اتصال مستقیم آن به اطاق مانیتورینگ در بخش امنیت و مقابله با سرقت به عنوان یک راهکار برای اولین بار در ایران با کسب مجوز ها و تاییدیه های لازم حل شده است.

تجهیزات سیستم مدیریت هوشمند ساختمان
روش بدین گونه است که دزدگیر به سیستم مرکزی سامانه متصل می گردد، در صورت بروز سرقت آلارم مربوطه به دفتر مرکزی ارسال می گردد و این آلارم ها به صورت 24 ساعته با حضور کاربران در حال پایش است . بلافاصله پس از ارسال آلارم  محل وقوع سرقت با ارسال لوکیشن  و محل وقوع از قبل جا نمایی شده به پلیس یار مستقر و در حال گشت  آن منطقه اعزام و اقدامات لازم را انجام می دهد. این موضوع بسیار مهم با تکمیل دزدگیر خدمات قابل قبولی را به مشتری و کار فرما ارائه می نماید.

سخن پایانی

مجموعه حفاظتی مراقبتی آریا دژ میتواند در زمینه تولید، نصب، فروش خدمات سیستم مدیریت هوشمند ساختمان BMS در کرج  تهران، شهرستان فردیس با ضمانت با کیفیت و خدمات پس از فروش و پیگیری و همکاری ارئه دهد.

09125771574
026-91008081
026-32862031